Як правильно вибрати фарбу для стін у квартирі

У будівельному торговому центрі у розділі з фарбами постійно розбігаються очі від асортименту. Вибір кольору – це найлегше, що може бути, але головним завданням залишається зробити свій вибір на тій фарбі, яка безпосередньо потрібна – водоемульсійна, акрилова, латексна або силіконова? Ремонт – практично завжди справа складна. Часто до складнощів самого процесу додаються і труднощі вибору. Це питання постає вже на етапі вибору стилістики, в якій буде оформлена кімната, кольори стін, техніки виконання: фарба, штукатурка або шпалери. Але і після того, як ви прийняли рішення, що стіни збираєтеся конкретно фарбувати, а після довгих і спекотних суперечок підібрали колірну палітру, не зітхайте полегшено, тому що ще на Вас чекає похід у будівельний магазин.

Дешево та шкідливо? Правда і міфи про натяжні стелі

Основна проблема постає перед не посвяченими в тонкощах ремонтних робіт у той момент, коли вони опиняються перед великим, на всю стіну, стелажем, до стелі заставленим різнокольоровими баночками з фарбами. Вибрати колір – нісенітниця. Але оскільки не зрозуміло, які фарби краще брати, коли на баночках прописано «акрилова», «водоемульсійна», «латексна», «силіконова», «алкідна», «олійна» і т.д. тощо.
>Компанія поспішає допомогти заплутавшим у більшому виборі фарб на полицях торгового центру і тим, кому робити цей вибір доведеться в найближчому майбутньому. Ми розповімо про відмінні риси кожного зі знаменитих типів фарб і порадимо, у яких випадках і як їх краще використовувати.

Водоемульсійні фарби

Ще ці фарби називаються воднодисперсійними та водорозчинними. Водоемульсійні фарби для стін на сьогоднішній день вважаються найбільш популярними на ринку внаслідок власної практичності і відносно низької ціни. .
Водоемульсійки відрізняються один від одного за полімерами, що застосовуються в ролі зв’язувальної бази для фарби: клей ПВА, акрилові смоли, латексні полімери. Адже внаслідок їх схильності до забруднення вони, як правило, використовуються для фарбування стель. Плюсом цих фарб вважається хороша паропроникність – фарба «дихає», що добре позначається на поверхні, на яку вона наноситься, і на екології в кімнаті. Мінус – неможливість застосування у вологих приміщеннях.
Воднодисперсійні фарби на базі акрилових смол і на латексній базі вже застосовують для фарбування не тільки стелі, а й стін.