Як оновити стіни у житловому приміщенні

Ремонт будь-якого приміщення обов’язково торкається його стін. Дуже важливо правильно виконати всі роботи та підібрати найбільш підходящий облицювальний матеріал. Рано чи пізно власник міської квартири або заміського котеджу стикається з проблемою ремонту стін у своєму житловому приміщенні. У багатьох проведення такого виду ремонтних робіт викликає чіткі асоціації, пов’язані з тривалим і трудомістким процесом. Зазвичай він передбачає досить великі матеріальні витрати та відчуття дискомфорту.

Перед початком ремонту стін слід визначитися з тим, який вони будуть мати у результаті зовнішній вигляд. На сьогоднішній день спеціалізовані будівельні магазини пропонують широкий асортимент різних оздоблювальних матеріалів, за допомогою яких можна виконати обробку стін: шпалери, пластикові панелі, МДФ, декоративна штукатурка, рідкі шпалери і т.д.

Вибір облицювальних матеріалів, якими здійснюватиметься обробка стін приміщення, слід робити з огляду на їх декоративні властивості та технічні характеристики. Люди, які мають досить скромне соціальне становище, свою перевагу віддають недорогим оздоблювальним матеріалам. При фарбуванні стін слід попередньо підготувати їх поверхні, повністю очистити стіни від нанесених на них старих оздоблювальних матеріалів.

Після цього вся поверхня повинна бути оброблена ґрунтовкою, яка містить у своєму складі елементи, що запобігають розвитку грибків та плісняви. Фахівці рекомендують наносити барвники кілька разів, оскільки в цьому випадку буде досягнутий бажаний результат, і стіни приміщення придбають якісне, монолітне покриття.

При виборі фарби слід враховувати всі рекомендації виробника, які вказуються на її упаковці. На сьогоднішній день вітчизняний ринок пропонує велику кількість фарб, що призначаються для певних типів приміщень. Деякі з них можуть створювати фактурний малюнок на поверхні, деякі містять у своєму складі різні частинки, на які покладені функції декору.

Монтаж пластикових панелей на стіни здебільшого здійснюється у приміщеннях, що мають технічне призначення. Для його монтажу потрібне встановлення спеціального каркаса по всьому периметру приміщення. Для цього можна використовувати спеціальний профіль або дерев’яний брус. Після створення решетування можна приступати до монтажу панелей вагонки, які фіксуються між собою за допомогою спеціальної замкової системи. Кріплення пластику до решітки здійснюється будівельним степлером.