Як зробити підлогу в дерев’яному будинку

У цій статті ми докладно пояснимо, як зробити підлогу, розглянемо їх конструкцію, а також технологію та варіанти встановлення.

Підлога в зрубі може бути дерев’яною або бетонною. Тепер детальніше розглянемо ці два варіанти.

Дерев’яна підлога

Такі підлоги роблять із кількох покладених один на одного матеріалів. Спочатку йде чорнова підлога, потім покриття для підлоги, чистова підлога (основа), теплоізоляційний, а також гідроізоляційний шари. Між ними можуть укладати опалювальні елементи (труби та кабелі) для створення теплої підлоги.

Зазвичай підлогу в зрубі облаштують на лагах або на стовпах. Якщо було встановлено стрічковий фундамент, все проходить без особливих труднощів.

По конструкції підлоги бувають одношаровими та двошаровими. У першому випадку зазвичай використовуються лаги, але можна обійтися без них. Тут все залежить від розміру дощок, а також міжбалочного кроку. При використанні лаг дошки потрібно класти прямо на балки. Міжбалочна відстань має бути максимум 0,6 метра.

При монтажі двошарової дерев’яної підлоги потрібно додати чорнову підлогу при кріпленні балок на чорнові дошки. Потім на них треба постелити утеплюючий шар або листовий утеплювач.

Але при цьому обов’язково потрібно залишати невеликий проміжок (2-5 см), щоб створити циркуляцію. Це запобігатиме руйнуванню дощок.

Утеплювати підлогу слід обов’язково, зовсім не важливо дерев’яна вона або бетонна. Деякі для максимального утеплення підлоги використовують товстий теплоізоляційний шар. Їм заповнюють внутрішній міжшаровий простір двошарової підлоги.

Крім того, поряд із використанням сучасних матеріалів (мінвати, поліуретану), деякі застосовують «дідівські» способи. Це може бути тирса або стружки дерева або навіть сухе листя.

Але слід нагадати, що обов’язково необхідно залишати простір 15-50 мм для циркуляції повітря.

Підлога в зрубі повинна бути міцною і добре провітрюваною. Саме тому використовують чернові підлоги, що відповідають наведеним нижче вимогам:

– він є своєрідним каркасом жорсткості;

– його використовують як підоснову для настилу утеплювача та гідроізоляції.

– чорнові підлоги дозволяють створити необхідний повітряний прошарок, який збереже тепло в будинку, захищаючи від гниття.

Для такої підлоги необхідно використовувати необрізні дошки (шириною 15-50 см). Попередньо їх треба просочити антисептиками.

Деякі будівельники вважають, що чорнова підлога служить для укладання покриття для підлоги. Але вони помиляються. Зазвичай для основи («підкладки») використовують ДСП, або попередньо укладені на лаги дошки.